Wszystko o fotografii artystycznej

Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym co to jest fotografia artystyczna oraz także kim są fotograficy. Przekornie zacznijmy od tej drugiej kwestii, a więc od tego kim są fotograficy. Oczywiście prawdą jest, że robią oni zdjęcia, ale jednocześnie zwykłymi fotografami nie są. Czym zatem się różnią? Fotografik to po prostu artysta fotograf, którego fotografie, zdjęcia stają się sztuką oraz posiadają walory dzieł sztuki. Z kolei zwykły fotograf to rzemieślnik. Idziemy do niego, gdy potrzebujemy zdjęcia do dowodu czy też mamy ochotę wywołać sobie zdjęcia cyfrowe.

Fotograficy bardzo często się nie określają jedynie do aparatu. Używają także materiałów fotograficznych światłoczułych. Tworzą także często dzieła sztuki bez użycia aparatu, a więc przy pomocy luksografii.

Zatem co to jest fotografia artystyczna? Fotografia artystyczna jest dziedziną sztuki, poprzez którą każdy z fotografów może siebie wyrażać, a także swoje emocje, wykorzystują przy tym przeróżne techniki fotografii. Często takowe fotografie mogą dla nas być niezrozumiałe, ale kompletnie nie powinniśmy się tym przejmować. Musimy pamiętać o tym, że nie musimy rozumieć twórczości każdego z artystów.

Jak widać na powyższym obrazku, fotografia artystyczna jest naprawdę skomplikowaną dziedziną. Jednak osoby zajmujące się fotografią artystyczną znają się na swojej dziedzinie i na niej się skupimy. Wiadomo, że każdy z nas jest dobry w innej dziedzinie. Nikt nie jest idealny, a więc nikt nie może się znać na wszystkim dookoła.