„ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” w Jeleniej Górze

zalotny_usmiech_slonia_fot3
Podobno nieszczęścia chodzą parami. Z całą pewnością ze stwierdzeniem tym nie zgodzi się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”, na którego konto, po utracie pracy, zaczynają spływać liczne formy pieniężnego wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze i coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

„ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Na scenie wystąpi aż dziesięciu aktorów: Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna, Emilian Kamiński i Paweł Tucholski. Reżyserem spektaklu jest Emilian Kamiński.

Okazuje się, że stworzenie kilku fikcyjnych postaci w połączeniu z błyskotliwością umysłu głównego bohatera oraz spolegliwością i oddaniem przyjaciół mogą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków. Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, z których, zdawałoby się, nie ma odwrotu… I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”:

– 5 grudnia 2016 r. (poniedziałek), godz. 17:30, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida (ul. Wojska Polskiego 38), Jelenia Góra.

Bilety na wydarzenie w cenach: 120 zł, 100 zł, 80 zł można nabyć w kasie biletowej teatru (pn – pt w godz. 8:00 – 16:00, w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. 8:00 – 19:00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, tel. 75 64 281 20) oraz w internecie na portalach: kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Zamówienia grupowe (od 20 osób 5% rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.

ZUS to szalona komedia rozpisana na barwnych bohaterów. Aktorzy czują się pewnie ze swoimi postaciami i widać, że bawi ich tekst, którym sprawnie żonglują. Sambor Czarnota jest istną perełką, zachwyca energią  i sprawnością fizyczną. Choć jego bohater z biegiem czasu coraz bardziej się miota, to aktor wprawnie dodaje mu animuszu. Zdecydowanie najbardziej swój komediowy dar wyeksploatował Emilian Kamiński” – cinema.pl.

Autor: Michael Cooney
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński
Tytuł oryginału: „Cash On Delivery”
Przekład: Elżbieta Woźniak