Zasiądźmy do „Kolacji na cztery ręce”

kolacja1_22_03_internet
Historia spotkania, które w rzeczywistości nigdy nie miało miejsca… Jan Sebastian Bach i Jerzy Frydryk Haendel prowadzą rozmowę przy kolacji. Widzowi ukazują się dwa różne światy dwóch geniuszy muzycznych, w których wcielają się znakomici aktorzy – Marek Sawicki i Adam Zych.

Spektakl „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza opowiada historię hipotetycznego spotkania dwóch najwybitniejszych muzyków baroku – Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla. Wybitni artyści spotykają się na kolacji w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Pierwszy z nich jest kantorem w lipskim kościele, żyje w nędzy, drugi to sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów. Obaj są przekonani o słuszności swojej drogi życiowej. Obaj równie genialni, choć ich muzyka różni się w swoim charakterze i przesłaniu.
Premiera spektaklu "Kolacja na cztery rece"
Bach i Haendel nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli o sobie wszystko. Przepełniała ich zazdrość. Obaj pod koniec życia stracili wzrok. Leczył ich ówczesny wędrowny europejski okulista doktor
J. Taylor. Paradoksalnie tylko anonimowy lekarz mógł być w rzeczywistości pośrednikiem między dwoma, tracącymi kontury, światami geniuszy. W ciemności odchodzenia towarzyszyła im tylko muzyka.

Spektakl jest gorzką komedią o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki. Haendel
i Bach przy jednym stole, wykwintne jedzenie, wspaniała muzyka i tajemnicza postać Schmidta, przyjaciela, demiurga, złego ducha czy może strażnika czasu, który nawet dla największych tego świata jest nieubłagany.

Agencja Artystyczna Monolit chciałaby zaprosić Państwa do współpracy i zaoferować zagranie wyjątkowego spektakl „Kolacja na cztery ręce”. Widowisko skierowane jest dla szerokiego grona widzów w różnym wieku, zawsze spotyka się z bardzo ciepłym odbiorem publiczności i krytyków. Kontakt: tel. +48 660 860 777, e-mail: biuro@monolitart.com.pl.
Premiera spektaklu "Kolacja na cztery rece"
Marek Sawicki
(w roli Jerzego Fryderyka Haendla) urodził się w 1961 r. w Łomży. W latach 1982-84 studiował na PWSFTviT w Łodzi, a w 1987 roku ukończył PWST w Krakowie. Aktor współpracował
z Teatrem Nowym w Warszawie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego Krakowie oraz krakowskim Teatrem Bückleina. Artysta na scenie występował m.in. jako: Leon („Matka” Witkacego, reż. Ewa Lassek), Czepiec („Wesele” S.Wyspiańskiego, reż. Adam Hanuszkiewicz), Hrabia Kent („Mary Stuard” W. Hildesheimera,
reż. Waldemar Zawodziński), Dawid („Za i Przeciw” R. Harwooda, reż. Tomasz Zgadło), Jonatan („Arszenik
i Stare Koronki”, reż. Adam Hanuszkiewicz) i wielu innych. Marka Sawickiego mogliśmy również oglądać
w filmach, m.in. „Bogowie” czy „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Adam Zych (w roli Jana Sebastiana Bacha) urodził się w 1957 r. w Kłomnicach. Aktor ukończył Studium Aktorskie Przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pracował w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białystoku oraz Teatrze Polskim w Szczecinie. Artysta na scenie występował m.in. jako: Nos („Wesele”
S. Wyspiański, reż. Ryszard Major), Carl („Serenada” W. Lanford, reż. Philip Boehm), Cześnik Raptusiewicz („Zemsta” A. Fredro, reż. Janusz Józefowicz), Horacjo („Hamlet” W. Shakespeare, reż. Adam Opatowicz) czy Ted Torphy („Operacja Castro” B. Stewart, reż. Bartłomiej Wyszomirski). Na szklanym ekranie mogliśmy oglądać Adama Zycha m.in. w filmie „Miś” Stanisława Barei.

Jacek Piotrowski (w roli Jana Krzysztofa Schmidta – w zależności od terminu) urodził się w 1960 r.
w Poznaniu, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor debiutował
w 1986 roku na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu jako Leo w „Powodzi” Güntera Grassa
w reżyserii Józefa Skwarka. Artysta obecnie jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie. Na scenie występował już m.in. jako: Terezjasz („Antygona” Sofokles, reż. Zbigniew Wilkoński), Truffaldino („Sługa dwóch panów” C. Goldonii, reż. Edward Wojtaszek), Jankiel („Pan Tadeusz” A. Mickiewicz, reż. Bartłomiej Wyszomirski) czy Richardetto („Szkoda, że jest nierządnicą” J. Ford, reż. Krzysztof Prus). Jacek Piotrowski grał również m.in. w filmie „Dzień świra”.

Zdjęcia: mat. pras. Agencji Artystycznej Monolit