W Walentynki Pan Sułek zakocha się w Zielonej Górze

IMG_2922_2
Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku”. Czy ktoś z seniorów, i nie tylko, nie zna tego tytułu? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy.

„Kocham Pana, Panie Sułku” to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata Pan Sułek, Pani Eliza, Gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni bardzo solidnie z kreowanymi przez siebie postaciami i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe. Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na walentynkowe przedstawienie „Kocham Pana, Panie Sułku”:

– 15 lutego 2016 r. (poniedziałek), godz. 19:00, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, budynek A– 3 (ul. Podgórna 50), Zielona Góra

Bilety na wydarzenie w cenie 65 zł można nabyć w kasie Abilet.pl (Zielona Góra, ul. Zamkowa 7/4a, tel. 68 324 47 74), na portalach: abilet.pl, ticketpro.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Zakupy grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) prosimy kierować do organizatora. Kontakt z organizatorem; Agencja Artystyczna Monolit, www.monolitart.com.pl, +48 660 860 777, +48 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl. Kontakt dla mediów: press@monolitart.com.pl.
IMG_2938_2

Pan Sułek – nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku.

Pani Eliza – dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka.

Gajowy Marucha – ich towarzysz tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary.

Pani Eliza i Pan Sułek od zawsze są kojarzeni z parą wspaniałych aktorów – Martą Lipińską i Krzysztofem Kowalewskim – dzięki nim postaci te stały się bohaterami z krwi i kości, z ich charakterystycznymi głosami i powierzchownością.

Zdjęcia: mat. pras. Agencja Artystyczna Monolit