Spektakl „Single po japońsku” w Gorzowie Wielkopolskim – ostatnie bilety!

single_fot1_Marek_Koprowski

Sztuka Marcina Szczygielskiego „Single po japońsku” to komedia pomyłek w wyśmienitej obsadzie. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które – niczym soczewka powiększającego szkła – pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierającym dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Salwy śmiechu i owacje na stojąco – tak do tej pory przyjmowano polski spektakl „Single po japońsku” w reżyserii Olafa Lubaszenki. W pracowników warszawskiej korporacji, w której słowo „wolność” wydaje się nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany, wcielają się: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Wojciech Medyński i Lesław Żurek.

Witajcie w finansowym imperium! Nie ma tu miejsca na miłość, bo nawet jeśli uda jej się wykiełkować w sercach pracowników, korporacyjne tryby zmielą ją na proch nim zdąży zakwitnąć. I wreszcie – nie ma tu miejsca na sens i celowość działań, bo praca musi trwać – obojętnie, czy czemuś służy, czy też sprowadza się do przelewania z pustego w próżne. Tak wygląda normalne korporacyjne życie – a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie. Magda, Nirek, Joanna i Sebastian – członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Podporządkowali swoją egzystencję pracy, a prywatne życie upchnęli w przerwie na lunch. Walka o władzę zaślepia ich do tego stopnia, że są dla nich gotowi poświęcić szczęście własne i szczęście najbliższych. Podwładnych traktują jak niewolników, a siebie samych niczym królewski dwór.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Single po japońsku”:

– 17 grudnia 2016 r. (sobota), godz. 17:00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, (Duża scena, ul. Teatralna 9), Gorzów Wielkopolski.

Ostatnie bilety na wydarzenie w cenie: 95 zł można nabyć w kasie biletowej teatru (tel. 95 728-99-40, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz na dwie godz. przed każdym spektaklem), w Dziale Promocji i Obsługi Widzów (tel. 95 728-99-39, e-mail: bow@teatr-gorzow.pl, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30), w Księgarniach Daniel (ul. Chrobrego 9, tel. 95 720 37 58, ul. Górczyńska 23 (CH Panorama), tel. 95 728 87 05) oraz w internecie na portalu abilet.pl.
single_fot5_marek_koprowski
Zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.

Choć korporacja chwieje się w posadach i z dnia na dzień kurczy się coraz bardziej, jej trybiki nie zauważają i tego. Gdy okazuje się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel – tym razem pochodzący z dalekiej Japonii – a obowiązującym strojem każdego pracownika staje się… kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia – i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu. Niczym ninja ruszają do walki, tyle tylko, że z samurajskimi mieczami w dłoniach. Pech w tym, że te samurajskie miecze mylą im się ze sztyletami do seppuku…

Więcej informacji o spektaklu:
www.singlepojaponsku.com
www.facebook.com/singlepojaponsku

Zdjęcia: Marek Koprowski