Spektakl „Pół na pół” w Gorzowie Wielkopolskim

Pol_Na_Pol_fot4_Andrzej_Rams
Sztuka przedstawia perypetie przyrodnich braci, którym w realizacji życiowych planów i marzeń stoi na przeszkodzie własna matka. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji, mnóstwo humoru i Piotr Polk oraz Piotr Szwedes w rolach głównych. Tego nie można przegapić!

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Karol i Jan, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.

Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”…

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Pół na pół”:

– 22 stycznia 2017 r. (niedziela),  godz. 19:00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Duża Scena (ul. Teatralna 9), Gorzów Wielkopolski.

Bilety na wydarzenie w cenie 80 zł można nabyć w kasie biletowej Teatru (tel. 95 728 99 40, czynna: pon. – pt. w godz. 8:00 – 16:00 oraz na dwie godziny przed każdym spektaklem), w Dziale Promocji i Obsługi Widzów (tel. 95 728 99 39, e-mail: bow@teatr-gorzow.pl, czynny pon. – pt. w godz. 7:30 – 15:30), w księgarniach Daniel (ul. Chrobrego 9, tel. 95 720 37 58, ul. Górczyńska 23 – CH Panorama, tel. 95 728 87 05) oraz w Internecie na portalu abilet.pl.

Pol_Na_Pol_fot5_Andrzej_Rams
Zamówienia grupowe (od 20 osób 5% rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Tekst spektaklu został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym… Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 000 widzów!

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Piotr Polk i Piotr Szwedes

Zdjęcia: Andrzej Rams