Koncert „Toporem w serce” w wykonaniu Mariusza Ostrowskiego

Jest to muzyczny projekt w wykonaniu Mariusza Ostrowskiego, scenariusz inspirowany „Chimerycznym lokatorem” Rolanda Topora – mistrza czarnego humoru i groteski. Aktor zaśpiewa piosenki Topora z tomiku „Kropka nad i” w przekładzie W. Gondowicza.

Autor tekstów piosenek, Roland Topor to wnikliwy obserwator rzeczywistości a zarazem mistrz groteski i czarnego humoru.  Przedstawia świat widziany oczami współczesnego neurotyka. W świecie tym uczestniczymy w podglądaniu ludzi, u których podpatrujemy ich starania o odnalezienie własnej tożsamości w tym ich poszukiwanie zrozumienia i miłości. Teksty pełne zabaw językowych, ekspresyjna muzyka i aranżacje Krzysztofa Baranowskiego tworzą nowatorską formę show.

Mariusza Ostrowskiego mogliśmy ostatnio oglądać w różnych metamorfozach na scenie ósmej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jest aktorem Teatru im. Jaracza w Łodzi,  gra w kilku teatrach w całym kraju, w popularnych serialach (ostatnio „Korona królów”), teatrach tv („Inspekcja”) i filmach („Kobiety mafii”), wszechstronnie uzdolniony, wciela się również w postać Freddiego Mercury’ego podczas koncertów projektu Queen Symfonicznie.

Ośrodki i wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem „Toporem w serce” w wykonaniu Mariusza Ostrowskiego zapraszamy do kontaktu z naszą agencją: tel.: +48 660 860 777, e-mail: biuro@monolitart.com.pl.

Wraz z Mariuszem wystąpią studenci Akademii Muzycznej Wydziału Wokalno-Aktorskiego, a Martyna Maria Joniec z ASP w Łodzi ubierze wszystkich w kostiumy własnych projektów, które będą łączyć się wizualnie z animacjami i grafikami autorskimi.

Znakomite nagłośnienie i nowoczesne światła dopełnią różnorodność utworów wykonywanych live przez muzyków pod kierownictwem Krzysztofa Baranowskiego, twórcy ponad stu projektów muzycznych w teatrach i estradach, zwycięzcy Złotej Maski za tę właśnie muzykę!

Historia człowieka o rozszczepionej osobowości, szukającego miłości w sobie i w innych, wcielającym się w każdym utworze w inną postać doprowadzi go do…. Zapraszamy na neurotyczne reality music show!