Iwona Handzlik

Ośrodki i wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem koncertu Iwony Handzlik zapraszamy do kontaktu z naszą agencją: e-mail: biuro@monolitart.com.pl.

Wyjątkowo oryginalna i charyzmatyczna śpiewaczka operowa (sopran liryczno – koloraturowy). Osobowość sceniczna, dla której śpiew jest jak bezpieczna przystań, do której artystka zaprasza publiczność, pokazując głęboko ukryte emocje. Każdy jej występ to zaskakująca podróż po pięciolinii, w której warto odnaleźć siebie.

Iwona Handlik ukończyła Akademię Muzyczną w klasie śpiewu solowego w Katowicach. W 2004 roku otrzymała stypendium Socrates-Erasmus w mieście Lubeck (Niemcy). W 2006 r. zadebiutowała rolą Adeli w Operze Narodowej w Warszawie podczas koncertu sylwestrowego. Aktualnie jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych śpiewaczek operowych w Polsce i  Europie środkowej.

W latach 2006 – 2011 została solistką Opery Wrocławskiej kreując niezapomniane pierwszoplanowe role sopranowe dla takich postaci jak choćby: Musetta  z „La Boheme” (G.Puccini), Gilda z „Rigoletto”  (G.Verdi), Adela z „Zemsty Nietoperza” (J.Strauss), Adina z „L’Elisir d’amore” (G.Donizetti), Olimpia z „Les Contes d’Hoffmann” (J.Offenbach), Nanetta z „Falstaff” (G.Verdi) czy Papagena „Czarodziejskiego fletu” (W.A. Mozart).

Od 2011 do 2016 r. odbyła tournée po Belgii, Holandii i Francji. Koncertowała w Kanadzie, Tajlandii, Niemczech, Czechach oraz Włoszech. Współpracowała z Operami: Krakowską, Wrocławską, Śląską; filharmoniami: Zabrzańską, Wałbrzyską, Gorzowską oraz licznymi teatrami muzycznymi.

W grudniu 2016 r. wystąpiła w „Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta (rola Papagena) w słynnej inscenizacji berlińskiej Komische Oper w reżyserii Barrie Kosky. Wydarzenie wyjątkowo ważne i szeroko komentowane, gdyż wystawione po raz pierwszy na deskach Opery Narodowej w Warszawie. Aktualnie artystka współpracuje z Operą Narodową i Szczecińską. Jest również jurorką w nowym muzycznym programie Polsatu „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

Iwona Handzlik będąc pod wrażeniem dokonań Sarah Brightman, jest w trakcie przygotowań swojego pierwszego solowego albumu. Jak sama mówi, ma on być niezapomnianym dla słuchacza połączeniem autorskich kompozycji o operowym charakterze. Wytrawnego koktajlu magii, głęboko skrywanych osobistych emocji oraz zapatrzenia na to, co w życiu umyka najszybciej.

Ceniona i uznana w środowisku filmowym Bożena Krakówka, podjęła się stworzenia niezwykle intrygującego clipu operowego do jednej z arii opery „La Boheme” Pucciniego. W rolę główną wcieliła się idealnie Iwona Handzlik. Produkcja zdobyła pierwsze nagrody podczas European Short Film Festival w Berlinie oraz Delhi Shorts Internatinal Film Festival w 2017 r. Otrzymała również nominację do Konkursu Yach Film w kategorii reżyseria, pojawiając się obok tak znamienitych nazwisk jak chociażby Wojciech Smarzowski.