Guitars Project

IMG_7012

Ośrodki i wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem koncertu zespołu Guitars Project zapraszamy do kontaktu z naszą Agencją: e-mail: biuro@monolitart.com.pl.

Jeśli ktoś kiedykolwiek pomyślał, że aranżacje instrumentalne utworów mogą być nudne, z pewnością nigdy nie słyszał grupy Guitars Project. Muzyka szczecińskiej formacji jest jak elektryczność – nie trzeba wiedzieć jak działa, żeby cię kopnęło.

Zespół powstał w 1991 r. z inicjatywy Dariusza Kurmana, który zaprosił do współpracy Marcina Żabiełowicza (aktualnie grupa Hey). Guitars Project to eksperymentalna forma wypowiedzi artystycznej oparta wyłącznie na aranżacjach instrumentalnych oraz eklektyzmie muzycznym. Obecnie skład grupy tworzą: Dariusz Krzysztof Kurman – gitara elektryczna, Wojciech Górecki – gitara basowa, Piotr Wojciechowski – instrumenty perkusyjne i Odyseusz Karalis – instrumenty klawiszowe.


IMG_6950
W 1992 r. po serii udanych występów w Szczecinie zespół zadebiutował na festiwalu w Jarocinie, gdzie został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Rok 1993 obfitował w liczne zaproszenia na koncerty i festiwale, podczas których Guitars Project niejednokrotnie zaskakiwał publiczność, dzieląc się swoją pasją do tworzenia muzyki. W tym samym roku grupa wzięła również udział w finale I edycji festiwalu Marlboro Rock-In. Trzy lata później formacja odniosła sukces na festiwalu muzyki rockowej w Węgorzewie, gdzie występ zespołu na dużej scenie został zarejestrowany i wydany w formie płyty CD.


IMG_6955
Po kilkuletniej przerwie grupa wznowiła działalność. Guitars Project tworząc z ogromnym zaangażowaniem muzykę, stara się łączyć nowoczesne elementy brzmieniowe i aranżacyjne, oparte na harmoniczno-melodycznej współpracy gitary prowadzącej i basowej, które wspiera m.in. rockowo osadzona perkusja. Choć w dzisiejszych czasach to działanie niekomercyjne, ten sposób podejścia do muzyki umożliwia zespołowi dużą swobodę wyrazu i kształtowania twórczości. Repertuar formacji ze Szczecina zawiera również interpretacje największych hitów muzyki gitarowej.

Sesja zdjęciowa z zespołem. (kliknij)

Więcej informacji o zespole:
www.guitarsproject.pl
youtube.com/guitarsproject
facebook.com/guitarsproject

 Zdjęcia: Piotr Gołdych