Igor Gwadera i gwiazdy hard rocka na wspólnej płycie

WAMI_promo1

White Appice Mendoza Iggy – w skrócie WAMI mocnym akcentem, w postaci utworu „Guardian of Your Heart” wkraczają na polski rynek! Kawałek pochodzi z krążka „Kill The King”, którego premiera już wkrótce. Czy zespół podbije serca słuchaczy?

„Kill The King” jest  dokonaniem 16-letniego gitarzysty z Polski, Iggiego Gwadery – znanego z formacji Anti Tank Nun, który zaprosił do udziału światowe gwiazdy hard rocka. Brzmi nierealnie, a jednak dzięki marzeniom chłopaka narodził się projekt, którego efektem jest wspólne nagranie płyty polskiego gitarzysty z legendarnymi muzykami: na wokalu – Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), perkusja – Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO) oraz bas – Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake).

– Mocno mnie zaskoczyło, że tacy muzycy chcą ze mną grać – to niesamowita sprawa, to jak coś z innej planety, przecież mam zaledwie 16 lat! Vinny też w wieku 16 lat zagrał swój pierwszy koncert z Johnem Lennonem! – mówi Iggy Gwadera o współpracy z legendami hard rocka.

Gościnnie, wspólnie z Doogie Whitem w utworze „Guardian Of Your Heart” zaśpiewał Piotr Cugowski, który na co dzień razem z Wojtkiem Cugowskim współtworzą kapelę Bracia. Muzycy wraz z Iggym i Jarkiem Chilkiewiczem (znanym ze współpracy z Małgorzatą Ostrowską, Sweet Noise i Braćmi) są producentami krążka „Kill The King” oraz kompozytorami utworów. O warstwę tekstową w większości zadbał Wojtek Cugowski.

Zdjęcie: mat. pras. MMP